Skip to main content

Dziś, aby wyjechać za granicę, wystarczy tak naprawdę spakować się. Szczególnie, jeżeli pozostajemy na terenie Unii Europejskiej, po której możemy poruszać się bez paszportu. Aby dotrzeć do Niemiec, Belgii czy Holandii, możemy wsiąść w samochód, pociąg czy też zdecydować się na lot samolotem lub… podróż busem.

Wyprawa własnym autem

Trasa z Polski do Niemiec, Belgii lub Holandii, może oznaczać w przypadku jazdy samochodem nawet 13 godzin podróży, nie uwzględniając przy tym postojów. Cały dzień za kierownicą może znacząco obciążać nasz organizm, zwiększając ryzyko wypadku. Szczególnie, jeśli nie zadbamy wcześniej o sen, a w trakcie jazdy nie zatrzymamy się kilka razy, żeby nieco odetchnąć, napić się wody i zjeść coś pożywnego. Jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do tak długich tras, warto poszukać innego środka transportu.

Podróż koleją

Jazda pociągiem zdejmuje z nas obowiązek samodzielnego prowadzenia pojazdu. W pociągu możemy też w każdej chwili przejść się, skorzystać z toalety czy też napić się, zjeść coś lub nawet się zdrzemnąć. Ten rodzaj podróży do Niemiec, Belgii czy Holandii ma jednak dość spore wady. Może czekać nas kilka przesiadek na nieznanych nam dworcach za granicą, a i koszt może wyjść ostatecznie wyższy niż koszt paliwa, gdybyśmy wybrali się tam autem.

Lot samolotem

Teoretycznie szybko i wygodnie. W Polsce mamy 15 portów lotniczych, przy czym należy wziąć pod uwagę, że nie z każdego dotrzemy tam, gdzie byśmy chcieli. Nie zawsze będą to też loty bezpośrednie, a z przesiadką należy liczyć nawet 4 godziny samego lotu. Do tego trzeba doliczyć jeszcze odprawę i czas na dotarcie na i z lotniska. Poza tym musimy wziąć pod uwagę ograniczenia dla bagaży podręcznych lub ewentualne dopłaty za bagaż do i tak już dość drogich biletów.

Podróż busem najwygodniejszą formą transportu?

Decydując się na podróż busem do Holandii, Belgii czy Niemiec, nie musimy skupiać się na drodze. Większość możemy nawet przespać. Nie musimy też co do milimetra mierzyć naszej wypakowanej po brzegi walizki, a jej transport mamy w cenie. Do tego Trans-TomDar oferuje nam transport pod wskazany adres, nowoczesnymi busami z wygodnymi siedzeniami i klimatyzacją, w naprawdę przystępnej cenie.

Podróż busem do Niemiec, Holandii czy Belgii to najwygodniejsza forma transportu!

Call Now ButtonZadzwoń i zarezerwuj miejsce